Alapelveink
A szabadság elve: Úgy gondoljuk, hogy az ember igen is rendelkezik bizonyos döntési szabadsággal sorsa felől. Felel tetteiért, és így nézve, sorsáért is, tehát jósdánk egyetlen jóslata sincs dogmásítva, hiszen a változás, az úgynevezett „páli fordulat” lehetősége mindenkinek, különböző mértékben, milyenségben és minőségben megvan.
A tisztelet elve: Jósdánk ügyfél központú, ezért mindig ügyfeleinket helyezzük középre, ők az elsők nekünk. Az ügyfelet sosem kívánjuk szándékosan sérteni, inzultálni, mindenkinek kritikát önmagának kell alkotnia. Más kérdés a tanítás, ahol építő kritikát kötelesek vagyunk adni, a tanulni vágyóknak. A tisztelet elve miatt sosem fogjuk mondani senkinek, hogy félrevezet minket, rossz adatokat ad meg, hiszen hazugnak senkit sem nevezhetünk. Két oldalú elv ez, hiszen az ügyfélnek is fontos, hogy pontos adatokkal dolgozhassunk. Akik félrevezetnek minket, magukra vessenek, hiszen nem képesek arra, amire mi képesek vagyunk, azaz, a tiszteletre. Tehát lehet rossz adatokat megadni, lehet füllenteni, tudni fogunk róla, de nekünk fontosabb a korrekt és precíz munka, mint vitatkozni azzal, aki önmagának is hazudik.
A pártatlanság elve: Soha, semmilyen politikai vagy vallási irányzatba nem terelünk senkit. Politikáról ugyan beszélgetünk, ez nem tilos, de csak is személyes konzultáció során, ha ügyfelünk erre igényt tart. Pártatlanok vagyunk és kívánunk is maradni a jövőben, hiszen számunkra minden ügyfél egyformán fontos.
Az egyenlőség elve: Nincs kisebb vagy nagyobb ember, nincs faji, vallási vagy szexuális beállítottságbeli előítélet a jósdánkban. A szakmában sem megengedett az, hogy bármilyen előítéletet gerjesztő, vagy éppen kifejező szót, vagy mondatot engedjünk meg bárki felé. A vallásokkal kapcsolatban, szakmai és etikai viták fennállanak folyton, hiszen a mai napig az egyházak többsége kirekeszti azokat, akik mágiával foglalkoznak. Az ebből adódó feszültségeket viszont soha sem terheljük ügyfeleinkre, tehát semmilyen előítélet vagy szarkasztikus megjegyzés, amely sérti ügyfelünket, nem megengedett.
A fejlődés elve: Mindig van előre, még a haldokló is képes előrelépni szellemileg. Jósdánk követi a mágia alapelvét, ami szerint az ember számára legfontosabb szellemi fejlődésének megőrzése. Legyen bárkinek, bármilyen kérdése, az alapelv az, hogy mi őt a fejlődés útjára tudjuk terelni, illetve ha azon van, segítsük, hogy ott is maradjon. A fejlődés elve, nem csak a szellemi teljességet kívánja segíteni, hanem testi követelményei is vannak, hiszen egészségtelen, rosszul élő és táplálkozó ember, terhelt szellemiséggel rendelkezik, aki gátolva lesz a fejlődésben, kibontakozásban. Valaki csak egy apró lépésre képes, valaki még nagyon sokat tehet, egy dolog biztos, a megvilágosodás egy pillanat, az oda vezető út viszont akár több életen keresztül is tarthat.
Isten: Számunkra Isten van. Nem határozzuk meg, hogy néz ki, mit tett, vagy éppen melyek a szándékai, egyszerűen csak elfogadjuk a létét. Sokkal inkább azt határozzuk meg, hogy nekünk mit kell tennünk, hogyan kell élnünk, hogy a fejlődés útján maradhassunk. Úgy gondoljuk, a fejlődő és haladó ember kerülhet legközelebb Istenhez, mivel tapasztalatink szerint, az emberek életébe ez hozza el a legtöbb boldogságot.
|